Jak proti stárnutí pleti?

Za vznik vrásek může celá řada faktorů. U někoho hraje velkou roli genetika, u jiného přemíra stresu, kouření, nadměrné vystavování slunci, ale i rychlý úbytek na váze či dlouhodobé udržování nízké tělesné váhy. „Především ženy by si měly uvědomit, že tuk může být i jejich přítelem. Zejména po 50. roce věku, kdy přítomnost tuku v obličeji snižuje výskyt hlubokých vrásek.

Jinak přirozeně s věkem pleť ochabuje a výraz obličeje se mění. Kromě vrásek pak jedince trápí unavený, smutný až zamračený výraz, za což mohou především povolené obličejové kontury.

Mezonitě

Pod kůži se aplikují nitě ze speciálního plně vstřebatelného materiálu, který se v kůži rozpouští šest měsíců. Během této doby velice silně stimuluje novotvorbu kolagenu. Tedy po zhruba půl roce v kůži nenajdeme nitky, ale proužky nového vlastního kolagenu.

„Mezonitě se používají krom obličeje i na podbradku, krku a dekoltu.

Výhody

Cílem aplikace mezonití je zpevnění kůže, zvláště pak v partiích, kde klasické neinvazivní techniky nejsou dostatečně účinné. Nejoblíbenější oblastí je právě ošetření kontury dolní čelisti a tváří. Po aplikaci mezonití tak dojde k postupnému vypínání ošetřené oblasti vlastním kolagenem.  Efekt vypnutí pokožky může vydržet i několik let, pro zvýšení efektu lze zákrok znovu zopakovat.

Nevýhody

Bezprostředně po zákroku mohou být v oblasti modřiny či malý otok.  Pocit tahu lze pocítit po zavedení chirurgických nití, které jsou opatřeny ostny nebo kónusy a po jejich zavedení pod kůži se v podstatě „zaseknou“ do podkoží a celá oblast se mechanicky vytahuje. Tam je pocit napětí pochopitelný a předpokládaný. Dříve byly chirurgické nitě většinou z nevstřebatelných materiálů a mohly způsobovat celou řadu nežádoucích vedlejších projevů.

Pod kůži se aplikují nitě ze speciálního plně vstřebatelného materiálu, který se v kůži rozpouští šest měsíců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *